Naktinė karate treniruotė

Naktinė karate treniruotė

OKU KARATE STOVYKLA. Ketvirta diena

Pamenant vakar vaikai miegoti ėjo ankščiau? Tai miegojo jie neilgai 🙂 po geros valandos kai jau visi buvo įmigę, vaikai buvo išversti iš lovų. 00:30 visi turėjo būti pasiruošę su karate gi. Stovyklautojų laukė krosas iki pajūrio ir naktinė karate treniruotė paplūdimyje. Reakcijos buvo įvairios, kadangi vaikai gyvena be telefonų kai kurie pamanė jog jau rytas, kitus realiai teko mesti iš lovos. Po treniruotės visi tyliai grįžo į kambarius ir sukrito į lovas pamiegoti.

Ginti Saugoti Padėti

Kadangi vadovai vis tik ne tokie ir blogi žmonės, ryte vaikai galėjo ilgiau pamiegoti ir praleisti mankštą (naktinė karate treniruotė vis tik pareikalavo daug jėgų). Nors buvo entuziastų pabudusių mankštos laiku 🙂 Prabudę jau tradiciškai susirinkome aptarti dienos planus, pasidalinti įspūdžiais po nakties ir išsikelti sau tikslus. Papusryčiavę labai greitu žingsniu skubėjome į netoliese esantį Palangos miesto policijos komisariatą, kuriame mus pasitiko vyriausioji tyrėja Jurgita ir papasakojo apie policijos padalinių struktūrą, darbo specifiką, reikalavimus pareigūnams ir dar daug įdomių faktų. Vaikai turėjo progą užduoti jiems rūpimus klausimus. Vėliau prie užsiėmimo prisijungė kitas pareigūnas, kuris su savimi atsinešė specialiąją įrangą. Aprodęs ir papasakojęs leido kiekvienam vaikui prieiti pačiupinėti, pasimatuoti. Be abejonės didžiausio populiarumo sulaukė pareigūnų naudojami ginklai, vaikai buvo išties nustebinti jų svoriu! Kol vieni matavosi pareigūnų šalmus, kiti norėjo “pasimatuoti” antrankius. Su vaikais sutarėm, kad tai yra vienintelis kartas kai juos dedamės ir tikimės, jog jiems niekada neteks patirti šių šaltų pančių.

Apžiūrėję specialiąją įrangą, keliavo į komisariato kiemą, kur vaikai turėjo progą pamatyti pareigūnų naudojamas transporto priemones: automobilį, paspirtukus, segvėjus, elektrinius dviračius. Pareigūnai buvo tokie nuostabūs, jog leido vaikams išbandyti, užlipti ir net pavažiuoti. Vaikai galėjo paleisti sirenas, kalbėti per automobilio garsiakalbius. Pabandykit įsivaizduoti tuos vaikus ir jų susižavėjimą! Pasibandę transporto priemones keliavome į ne tokią linksmą vietą – areštinę. Vaikai galėjo apžiūrėti trumpojo sulaikymo kameras bei tardymo kambarį. Pabaigai prisiminėme, kad policijos darbas nėra tik gaudyti nusikaltėlius, jų darbas – saugoti, ginti, padėti. Tikimės, jog šis susitikimas įkvėpė kelis vaikus ateityje prisijungti į pareigūnų gretas. O mes treniruočių metu stengsimės, grūdinti ir fiziškai paruošti gerus ateities pareigūnus, kurie būtų paslaugūs, empatiški ir disciplinuoti.

Treniruočių metas

Iškart po susitikimo su pareigūnais skubėjome į paplūdimį, kur vaikai jau laukė fizinio rengimo treniruotės, po kurios kelias minutes pasitaškę bangose išskubėjome valgyti pietų. Po pietų vaikai turėjo laisvo laiko atsikvėpti, pamiegoti ar pažaisti. Spėkit kiek šį kartą buvo miegančių? Taip besiskundę ryte, kad neturi jėgų po naktinės treniruotės, nei vienas nenuėjo miegoti!

Vakarinė karate treniruotė ant žolės ir terasos, darbas porose, technikos tobulinimas tai jau taip pat tapo tradicija. Kaimynai pro langus vis išlenda pažiopsoti, praeiviai jau ir puikiai atpažįsta “baltuosius” vaikus. Kvepiančios ir mamų kruopščiai išplauti karate gi, jau nei kvepia nei yra švarūs.

Linksmosios Olimpinės žaidynės

Po treniruotės atstatę jėgas valgykloje, vaikai morališkai pradėjo ruoštis linksmosioms Oku olimpinėms, kuriose buvo varžomasi 7 rungtyse.

Pirmoji diskų metimas, vaikai varžėsi kas iš kuo toliau užmes kamuoliuką ant kopėčių. Šioje rungtyje rezultatus kiekvienas sportininkas vis pagerindavo ir pergalę pasiekė vienas iš jauniausių stovyklautojų Matas.

Antroje rungtyje dalyviai varžėsi krepšinyje vienas prieš vieną, kur nešant teniso kamuoliuką tarp kojų jį reikėjo įmesti į kibirą, iš šono lengvai atrodanti užduotis tikrai nebuvo lengva dalyviams, tačiau finalas buvo įnirtingas, po profesionalios kovos laimėjo Simonas.

Trečioje rungtyje – Bekontakčiame bokse, kur reikėjo rungtyniauti kuo greičiau užsidedant pirštinėles, neprilygstama tapo Brigita.

Ketvirtojoje meninės gimnastikos rungtyje, dalyviai bandė išstovėti šautuvėlio pozicijoje atsitūpus ant vienos kojos, geriausius meninių judesių įgūdžius pademonstravo Saulė.

Penktoje lengviausios sunkiosios atletikos rungtyje, dalyviai virš galvos bandė išlaikyti kelis gramus sveriančia lazdą ir ši rungtis buvo sunkesnė nei tikėtasi, kur savo valios galia pergalę išplėšė Justas.

Šeštojoje rungtyje dalyviai galėjo atsigaivinti vandens balionais, kur vandenbolo nugalėtoju tapo Simonas.

Septintoji, paskutinė, daug pasiruošimo reikalavusi rungtis, tai dailusis čiuožimas ant žolės. Nors pasirodymai buvo visi nuostabūs ir artimi vienas kitam, bet patys dalyviai išsirinko čempioną Domantą. Visi čempionai buvo apdovanoti šokolado medaliais, o dalyviai smulkiomis saldžiomis dovanėlėmis (ar žinojot, kad saldumynai įgauna visai kitą vertę kai jų negaunama kasdien? O juo labiau kai juos reikia iškovoti?).

Dieną pabaigėme uždarymu, po kurio su viltimi tikėjomės, nu, kad jau dabar, nu jau tikrai, vaikai nueis miegoti anksti. Nenuėjo 🙂

Smagūs faktai:

10,1 km – nueita šiandien

3 val. – treniruočių

3 – nubrozdinti keliai

1 – naktinė karate treniruotė