OKU KARATE STOVYKLA

karate stovykla

Trečia diena

Pamenat, gyrėmės kaip lengvai vaikai kėlėsi 6 ryto? Tai norim informuoti, kad viskas grįžo į savo vėžes, šį rytą visus teko žadinti ir visi norėjo dar bent 5 minutes pamiegoti, bet kėlėsi ir skubėjo į mankštą, nes nei vienas nenorėjo sužinoti kas nutiks jei pavėluosi 🙂 Nėra ko nuolaidžiauti vis tik, juk tai karate stovykla.

Prieš pusryčius kaip visada atidarėme dieną ir aptarėme kaip visi jaučiasi. Dauguma skundėsi raumenų ir galūnių, kurių net neturi skausmais (kažkas skaudėjo net 3 kojas) bei miego trūkumu. Priminėme, jog miegoti visada galima eiti per laisvą laiką (spėkit ar nors vienas miegojo?). Apžvelgiant dienotvarkę vaikus pasitiko nežinomybė, nes iki šiol buvo aišku kur ir kada ką veiksime. Paslaptį laikėme ne veltui, veikla kurią buvome suplanavę reikalavo gero oro.

Susipažinimas su legenda

Šioje stovykloje siekiame vaikus mokyti ne tik karate technikos, bet ir dėti tvirtus reflektavimo, bendravimo ir sveikos gyvensenos pagrindus, kurie ateityje pasitarnautų jų pasirinktai karjerai. Auginame sportininkus tad norisi jiems parodyti kokios įdomios profesijos reikalauja gero fizinio pasiruošimo. Šiandien esame be galo dėkingi Palangos centrinei gelbėjimo stočiai, kurie sutiko mus priimti ir supažindinti vaikus su saugiu elgesiu prie vandens telkinių bei gelbėtojų darbo specifika. Užsiėmimą vedė pats gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas, dirbantis jau daugiau nei 12 metų ir gelbėjantis poilsiautojų gyvybes. Nemeluosime ir mums vadovams stovėti šalia šio žmogaus buvo ypatinga. Atsakęs į visus klausimus ir supažindinęs su saugiu elgesiu Gelbėtojų vadas aprodė vaikams techniką (vandens motociklus, keturračius, džipus). Vaikus labai sudomino faktas, jog Palangos gelbėjimo stotyje jaunimas vos sulaukęs 14 metų gali tapti gelbėtojais! Žinoma, šiam darbui pasirenkami sumaniausi, greičiausi ir geriausi plaukikai. Ir nors nepilnamečiai negali atlikti gelbėjimo veiksmų vandenyje, bet jie stipriai prisideda prie gelbėtojų darbo atlikdami stebėjimus pakrantėse. Po šio susitikimo matėme kelias ugneles vaikų akyse, kurie galbūt jau visai visai netrukus (na kai kam keliems metams) praėjus stos į gelbėtojų gretas ir prisidės prie šios gražios misijos. O mes tuo tarpu, stengsimės juos tam paruošti fiziškai stiprius, greitus ir aštrios reakcijos.

Po šio susitikimo vaikai turėjo šiek tiek laisvo laiko paplūdimyje. Kur stovyklautojai pasidalino į du frontus. Pirmas nukeliavo šokinėti per bangas (pirma patikrinę ar gelbėtojų stotyje iškelta tai leidžianti vėliava). O kita pusė , tiek užsimotyvavusi žaisti frisbį dar gerą valandą lakstė ir mėgavosi vakar įgytomis žiniomis. Primenam, kad dar ryte visi labai skundėsi, kad pavargo ir, kad skauda “visas 3 kojas”! Po pramogų laukė, fizinio pasiruošimo treniruotė paplūdimyje. Ir jei manote, kad tai viskas – ne, vaikai turėjo pareiti 2,2km atgal į stovyklavietę.

Karate stovykla nuobodžiauti neleidžia

Po pietų laukė laisvas laikas ir galimybė pailsėti, bet miegančių nebuvo. Stovyklavietė virė nuo “Slėpgaudes” žaidžiančių vaikų. Kokie tik stebuklai nenutinka, kai iš vaikų atimi telefonus! Ir visai be poilsio, greitai persirengę į karate gi skubėjo į kitą treniruotę, kurios metu stiprino balansą ir gludino kata techniką.

Pavakarieniavę visi susirinkome stovyklavietės kieme kur kalbėjome apie draugystę ir tai simbolizuojančias apyrankes. Pasidalinome siūlais ir mokėmės kaip austi “draugystės” apyrankę. Vieniems ši užduotis sekėsi lengviau kitiems teko gerai pavargti. Apyrankės pinimas, gerina matematinius, smulkiosios motorikos ir mąstymo įgudžius, kuriuos dažnai pamirštame lavinti užsiimdami fizine veikla.

Po visų užsiėmimų susirinkome į dienos uždarymą, kur vėl pasidalino savo jausmais, baimėmis ir norais. Prisiminėme ką nuveikėme per dieną ir pasižadėjome ryt būti dar geresni.  Sutarėme šiandien eiti miegoti viena valanda ankščiau ir pailsėti. Tradiciškai po šios dalies keliavome pavakarių, kur laukė naminis morkų pyragas ir šilta arbata!

Manote, kad čia mūsų diena ir pasibaigė? Negi galvojate, kad mes taip imsim ir leism vaikams miegoti ankčiau/daugiau? Ne pamiegoti susirinkome 🙂 tad laukite tęsinio.

Smagūs faktai:

8,3km – nueita šiandien

3 val. – treniruočių

9 – pasiklydę daiktai, už kuriuos šeimininkams reiks, oj kaip atidirbti!