Geriausios treniruotės vaikams!

Geriausios treniruotės vaikams

Arba kaip gaisrininkai išmaudė mūsų vaikus.

Pagaliau jau ties penkta diena vaikai labiau panašūs į vaikus – sunkiai keliasi ir jau kai kurie tingi daryti mankštą. Bet tingulys toks dalykas, tingi daryti mankštą, tada teks netingėti daryti 100 atsispaudimų, prišuoliukų ir dar kas tuo metu treneriui šaus į galvą (geriausios treniruotės vaikams – bausmės :). Visas dienas mankštą veda mūsų nuostabioji ir žvalioji vadovė Monika, kuri padeda visiems išsibudinti ir užkrauna gera nuotaika.

karate manksta

Trečiadienis buvo mums gana netradicinis, nes įprastai rytinėms veikloms vaikams reikdavo keliauti į susitikimų vietą, bet šį rytą veikla atvyko su labai įdomiu ir gražiu raudonu automobiliu ir švyturėliais. Atspėjote – pas mus atvyko Palangos Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Nemeluosime, ryte per dienos plano aptarimą, girdėjosi mykimai “ai tai čia tas pats”, “ką jie papasakos”, “o aš jau buvęs gaisrinėje”. Ir, o vaikyti kokie jie buvo neteisūs! Susitikimas pranoko visus lūkesčius.

Visų pirma komandos vadas, pasirinko kitą formuotą. Užuot pasakojęs apie gaisrininkų darbą, sutupdė visus ant žolės ir paragino vaikus klausti tai kas jiems įdomu. Ir nors pradžioje vaikai klausė droviai, bet charizmatiškas pašnekovas ir linksmi jo atsakymai padėjo vaikams atsipalaiduoti ir klausti net ir keistų ir kartais juokingų klausimų. Sužinojome, jog gaisrininkų alga sunkiai paskaičiuojama ir didesnė nei milijonas, nes išgelbėtos gyvybės ar suteiktos pagalbos neįmanoma pamatuoti pinigais. Vaikams buvo ypatingai įdomu kaip jiems elgtis jei namuose kiltų gaisras, bet labiausiai domintas dalykas buvo – ko reikia norint tapti ugniagesiu. Ir pasirodo viskas ko reikia – didelis noras, o visa kita galima išmokti jau prisijungus. Vaikai sužinojo, jog ugniagesių darbas turi labai daug reikalavimų, nuo susiruošimo ir išvykimo per 1 minutę iki reguliarių fizinių testavimų.

Antroje susitikimo dalyje gaisrininkai pakvietė vaikus apžiūrėti jų automobilį. Su kiekvienomis atidarytomis durelėmis pasigirsdavo garsus “woooooow” sukeliantis šypsenas vadovams ir ugniagesiams. Įvyko tai ko tikrai vaikai nesitikėjo, ugniagesiai ne tik parodė įrangą, bet leido įlipti į automobilį, pačiupinėti jų darbinius įrankius ir NETGI pasimatuoti jų darbinę aprangą! Ne gana to, vaikai galėjo užsidėti tikrut tikrutėlę izoliuojamąją dujokaukę ir išbandyti ką reiškia kvėpuoti suslėgtu oru.

Nemokamas priverstinis dušas

Trečioje dalyje ugniagesiai pateikė dar vieną staigmeną, pajungę gesinimo žarną, leido vaikams patiems pamėginti išlaikyti ir gesinti įsivaizduojamą gaisrą. Bet mūsų vaikai nebūtų mūsų vaikai jei nenutartų “pagesinti” vienas kitą. Tad šis smagus užsiėmimas tapo dar linksmesnis, kai virto masinėmis maudynėmis. Gaisrininkai labai kantriai leido visiems 20 vaikų palaikyti ir išbandyti žarnos veikimo principą ir svorį. Būtumėt Jūs matę tų vaikų veidus! Išsišiepę iki ausų, šlapi iki pirštų galiukų vos paleido mūsų naujuosius bičiulius atgal į tarnybą.

Po užsiėmimo vaikai skubėjo persirengti ir iškeliauti į treniruotę Birutės parke, kurios metu tobulino kata ir kumite įgūdžius ir maloniai stebino praeivius. Po treniruotės namo grįžo pusiau bėgte nes laukė jau garuojantys pietūs.

Ši diena, buvo kiek išskirtinė, nes po pietų vaikai įprastai turėdavo laisvo laiko 2 valandas, bet šį kartą per laisvą laiką visi nutarėme aplankyti Gintaro muziejų, o likusį laiką praleisti parke renkant priemones, kitos dienos užsiėmimui. Gintaro muziejuje gidė vaikus supažindino su dvaro istorija bei kaip ir iš kur atsiranda gintarai. Turėjome galimybę iš arti pamatyti gintarą su driežo fosilija. Sužinojome įdomų faktą, jog maždaug futbolo dydžio kamuolio gintaro vertė yra apie 300 000Eur. Lengvai pasvajojome, jog vienos iš pajūrio treniruočių metu būtų smagu rasti tokį lobį!

Po muziejaus neskubėdami pavaikštinėjome po parką, kur vaikai rinko kankorėžius, samanas ir akmenėlius. Šiek tiek atsipūtę iškeliavome namo vakarienės. Pasistiprinę visi iškeliavo sportuoti į pajūrį kur vyksta geriausios treniruotės vaikams su viltimi pasimaudyti, bet čia vaikus pasitiko griežta ir negailestinga raudona vėliava (ir kaip smagu, jog nei vienam neteko aiškinti kodėl maudytis negalima), milžiniškos bangos ir stiprus pajūrio vėjas.

Na, o vėliau tradiciškai – dienos uždarymas ir pavakariai. Labai džiugina matyti vaikų progresą su lyg kiekviena diena. Jie dalinasi, kalba, reflektuoja. Kažin, kas šių ąžuoliukų laukia rytoj?

Smagūs faktai:

3 tonos – tiek vandens reikia tam, kad užgesinti 20 patrakusių stovyklautojų

9,7km – tiek nueita kilometrų

130 – tiek atsispaudimų už nuobaudas