OKU KARATE STOVYKLA 2020. Trečia diena

Marių Meškos

Uch, braukiam prakaitą ir pasakojam, kaip gi mums sekasi toliau. Toks jausmas, kad esame laiko kapsulėje, nes nors tik trečia diena, o pojūtis, kad kartu esame jau gerą mėnesį. Su tuo ateina ir kivirčai ir netikėti meilės priepoliai. Šį ryt stovyklautojus palepinome – nebuvo makštos (po naktinės treniruotės sunku buvo ir dienos atidarymui atsikelti). Visi lengvai patinę, ant draugo galvą panarinę susėdome apsitarti, ką gi veiksime šandien. Diena mus pasitiko su kodais „GMP” ir „Marių Meškos”.

Ilgai pasukus galvą vieną kodą įminėm – Marių Meškos jau buvo mus aplankę pernai! Et kaip nudžiugo vaikai! Bet apie dieną nuo pradžių. Papusryčiavę, laukėme, kas gi tas „GMP”, ir netikėtai į stovyklą atvyko uniformuoti, kaukėti – paramedikai!

Paramedikai papasakojo apie savo darbą, paklausinėjo vaikų ar jie žino kaip elgtis ištikus nelaimei, atsakė vaikų klausimus. Vėliau parodė, kaip atlikti širdies masažą ir gaivinti žmogų. Ne tik parodė, bet ir leido vaikams išmėginti. Manekenai modernūs – su šviesomis, kurios imituoja kraujotaką!

Kita praktinė dalis buvo – ką daryti žmogui užspringus. Vaikai turėjo galimybę pasimokyti Heimlicho manevro su specialia imituojančia springimą pagalve. Vienas kitą atgaivinę ir išgelbėję, išskubėjome apžiūrėti greitosios automobilio.

Ten visiems norintiems buvo atliktas deguonies kiekio kraujyje tyrimas, įjungtos sirenos bei švytūrėliai ir netgi leista pavairuoti bei apžiūrėti visą automobilį!

Apsišvietėm – metas sportuoti!

Po smagybių vaikai išskubėjo į KATA treniruotę, kur kartu su treneriu prisiminė primirštas KATA. Patobulino savo techniką bei gludino veiksmus. Besportuojant iš palapinės pradėjo sklisti malonūs salierų sriubos kvapai viliojantys jaunuosius sportininkus pietums.

Po pietų – laisvas laikas. Dalis keliavo į parduotuvę, kiti liko stovykloje. Kas miegojo, kas kaip tornadai davėsi ir vandeniu laistėsi lietuje. Buvo kas lygino maikutes, kad visi vaikai kitą dieną galėtų pasipuošti!

KUMITE treniruotė. Ką čia ir bepasakysi, liejo prakaitą kaip turi būti!

Vakare mūsų laukė ir į savo namų aikštę pasikvietė Marių Meškos (Lekščiasvydžio komanda), kurie ir pernai mokė mūsų vaikus žaidimo pagrindų ir subtilybių. Buvom sutikti kaip seni draugai ir šį kartą jau net trys komandos nariai vedė užsiėmimą mūsų vaikams.

Jūs tik visi atsiminkit koks vakar buvo oras, apniukę, lynoja. Ir nei vieno surūgusio, visi dūksta ir neaišku ar nuo lietaus ar nuo prakaito šlapi. Marių Meškos puikiai užvedė vaikus ir perteikė savo meilę šiam sportui, vaikai nesustoja klausinėti kada galės vėl pažaisti 🙂

Po linksmo žaidimo laukė geriausio metiko varžybos ir šiemet nenugalimas buvo Dominykas, kurį Marių Meškos apdovanojo „Frisbiu”! Visi išsišiepę, šlapi ir jau tikrai pavargę, iškeliavome namo ilsėtis. Namuose šilta arbtata, dienos uždarymas ir STAIGMENA. Visa dieną tylūs sveikinimai su gimimo diena Adomui pagaliau virto griausminga stovyklautojų daina bei dideliu šventiniu tortu! Tuomet vėl kinas apie karate, naktipiečiai ir ramus laikas drauge. Gesiname šviesas ir keliaujame ilsėtis.

Su trečia diena vaikai jau kitokie – dalinasi savo jausmais, yra atviresni, prisimena taisykles ir mėgaujasi buvimu drauge. O ryt… oj, kad jūs žinotumėt kas laukia ryt!