Nugalėti baimę – didžiausia pargalė!

karate vaikams

Šį savaitgalį Oku karate akakdemija dalyvavo WKF turnyre Baltic Sun Cup 2019. Turnyre dėl prizinių vietų varžėsi 411 sportininkų iš 18 klubų. Oku karate akademiją į šį turnyrą delegavo 13 sportininkų ir gausią palaikymo komandą. Tai buvo pirmasis turnyras užsienyje mažiesiems Oku karate akademijos vaikams.

Karate vaikams kelionė prasideda

Lapkričio 3 diena 3:40 nuskamba žadintuvas, ragindamas skubėti. Pusiau atmerktomis akimis susirenkame iš vakaro sukrautus krepšius ir skubame. PIRMA. Pirma kelionė su Oku karate akakdemijos tėveliais, mokiniais į Latviją (iki tol keliaudavome su pavieniais mokiniais, o šį kart su visais – 13!). Pirmas užsakytas autobusas ir su tuo kylantis jaudulys ar viskas eisis pagal planą. 4:20 atvykstame į sutartą vietą – jaudulys dingsta, vos pamatome vaikus. Lauke beprotiškai šalta, tamsu ir norisi miego, o jie – su ŠYPSENOM! Dantys kalena nuo šalčio, bet autobusas jau vietoje ir 4:30 Oku karate komanda pajuda į tokią pirmą kelionę, kuri tampa nauja pradžia karate kelyje vaikams.

Manau suprantate, jog apie kelionę daug papasakoti neturim – miegojom. Bet jau 9 ryto atvykome į varžybų vietą, kur gausiai papusryčiavę ir atsigavę po kelionės, pradėjome ruoštis varžyboms. Treneris Petras supažindino vaikus ir tėvelius su varžybų tvarka. Vaikams buvo tikras iššūkis sugebėti išsiaiškinti savo kovų laikus nesuprantant kalbos, bet kaip visada su trupučiu pagalbos jie įsitikino, jog viską gali patys.

Pasakoti apie varžybas sunku, nes vos laikrodžio rodyklė parodė 10:00, prasidėjo bėgimo maratonas. Tatamiai 4, o treneris vienas. Sužiūrėti, jog visi laiku išeitų, pagelbėti, patarti, paguosti ir padrąsinti. O kovų vaikai išties turėjo daug, vienos jų lengvesnės kitos ir ašarą išspaudžiančios. Vaikams tai emocijų bomba, jaudulys, baimė, džiaugsmas, todėl jiems begalo svarbu palaikymas. O palaikymo komanda buvo išties puiki. Arenoje mes buvome vieninteliai lietuviai, kai tuo tarpu aplink rungėsi arti 400 latvių, bet niekas nenurungė tų plojimų kuriuos gaudavo mūsų vaikai!

Esant stipriam palaikymui mūsų jaunieji ąžuoliukai drąsiai kovėsi. Nors visų pasirodymai buvo išties įspūdingi, kai kuriems vaikams pritrūko ląšelio sėkmės iki iškovotų medalių. Nepaisant to vis tiek grįžome su gausiu apdovanojimų skaičiumi:

Kumite:
🏆🥇 Brigita Baniūnaitė
🥈 Gerda Petrauskaitė
🥈Diana Mincaitė
🥈Saulė Grendaitė
🥉 Einoras Jurkevičius
🥉 Emilija Zilinkutė
🥉 Tadas Sokas
Kata:
🥉Gerda Petrauskaitė
🥉Brigita Baniūnaitė
🥉Diana Mincaitė
🥉Kipras Leskauskas
🥉Tadas Sokas

Kalbant apie pirmus kartus, tai buvo pirmas kartas kai vaikai kovojo prie mūsų iškeltos trispalvės. Koks vis tik geras ir malonus jausmas vežti Lietuvos vėliavą ir žinoti, jog gini ne tik savo akademijos garbę. Mes didžiuojamės visais savo mokiniais jų parodyta technika ir garbingomis, gražiomis kovomis.

Kelionė namo ir (ne)miegas

Po varžybų, kurios baigėsi tik 18 valandą vakaro (primename, jog vaikai gyvi nuo 3:30), skubėjome į Lietuvą. Juk rytoj pirmadienis! Tai reiškia, jog palaikymo komandai – į darbus, o vaikams į mokyklas. Į autobusą sėdome su lūkesčiu, jog kaip ir į priekį vaikai miegos. Na, bet čia juk mūsų vaikai. Miegas ir jie, sunkiai suderinama kombinacija. Keliaudami atgal namo čiaukškėjome, žaidėme žaidimus ir tiesiog buvome kartu. Nes kartu būti mums yra labai gera. Atvykus namo išsiskirstėme su jau kiek labiau pavargusiomis, bet labai šiltomis šypsenomis.

Šio turnyro metu vieniems pasisekė labiau, kitiems vos vos pritrūko iki iškovotų medalių. Gera matyti ryžtą ir norą tobulėti toliau, jog vaikai turi tą stiprų vidinį norą nugalėti. Tikrai ne medaliai puošia mūsų vaikų krūtines, o labai didelės ir plačios širdys, kurios kasdien mažuose ir dideliuose sunkumuose skatina vaikus judėti pirmyn ir nugalėti visas savo baimes. Na, o mes galime tik viltis, jog būtent karate, tas širdis skatina plakti stipriau ir drąsiau. Mūsų vaikai mums visada bus patys tikriausi NUGALĖTOJAI!

karate vaikams