Pasiruošimas varžybų sezonui tarptautiniame seminare

karate sportas

Oku karate naują sezoną pradeda darbingai. Vos spėjus apšilti po vasaros, 6 mokiniai ir treneris dalyvavo tarptautiniame seminare, kurį vedė Maltos WKF rinktinės treneris Josef Antoneli. Seminaro metu buvo tobulinama KUMITE technika ir simuliuojamos varžybinės kovos. Karate sportas įgauna pagreitį tarptautiniu mastu dėl artėjančių 2020 Olimpinių žaidynių Tokijuje, todėl džiaugiamės turėdami progą sulaukti užsienyje nusipelniusių trenerių.

Treneriai
Josef Antonelli ir treneris Petras Ąžuolas

Josef Antoneli karate ir fitneso instruktorius bei Maltos nacionalinės kumite rinktinės treneris. Jis yra sertifikuotas WKF instruktorius, kuris savo praktikoje parengęs ne vieną tarptautinių WKF turnyrų prizininką bei nugalėtoją.

Seminaras truko dvi dienas, kurių metu dalyviai turėjo po 2 treniruotes (po dvi treniruotes dviems skirtingoms amžiaus grupėms). Vaikai buvo suskirstyti į dvi kategorijas pagal amžių. Mūsų vaikai, nebūtų mūsų vaikai jei nesugalvotų dalyvauti abiejų amžiaus kategorijų treniruotėse. Tai reiškė, jog jie turėjo atlaikyti po 4 treniruotes per dieną! Po pirmos dienos nerimavome ar vaikai dar norės grįšti, bet jie grįžo ir toliau drauge su kitais sportininkais tobulino savo meistriškumą.

Seminaro metu dalyviai prisiminė pagrindinę kumite techniką ir veiksmus. Atliko interaktyvius pratimus lavinti koordinaciją, reakciją ir greitį. Karate sportas, o konkrečiau Olimpinio stiliaus karate, reikalauja ypatingos smūgių kontrolės ir tikslumo. Smūgis turi būti ne tik tikslus, bet ir aiškiai matomas teisėjams. Vaikai gludino ne tik smūgius, bet ir atsitaukimo techniką, blokus, vertimus bei kojų spyrius.

Pertaukos metu, mus atstovajanti komanda pietavo ir leido laiką drauge. Taip šiek tiek prisimindami vasarą ir stovyklos laiką. Treneris buvo griežtas dėl sveikos mitybos ir poilsio. Pasistiprinę ir pabendravę vaikai ir treneris skubėdavo į jau kitą sekinančią, bet labai įdomią treniruotę.

O kam gi čia mes taip ruošiamės? Kaip ir minėjome, naujas sezonas jau čia pat ir pirmos varžybos jau visai visai netrukus. Tikimės, jog šis tarptautinis seminaras įkvėps vaikus, suteiks reikiamų įgudžių ir padės kuo geriau pasirodyti turnyruose.