Oku karate akademijos ir BUDO karate klubo atvira treniruotė

karate bendrystė

Sausio 12 dieną, Oku karate akademija eilinį kartą turėjo galimybę pajusti, jog 145kv.m. salė yra labai labai nedidelė. Organizuodami renginį sekmadienio rytą nesitikėjome, jog sulauksime tiek jaunųjų sportininkų kuriuos visus vienija meilė karate, o tiksliau kumite. Į akademiją sugužėjo sportininkai ne tik iš BUDO karate klubo, bet atvyko svečiai iš Kauno Wazari ir net iš Vilniaus Kaminari klubų. Gera matyti, jog tokia didelė yra karate bendrystė!

Treniruotės tikslas buvo pasiruošti artėjančiam Pabaltijo šalių čempionatui bei paskatinti skirtingų karate klubų ir jų narių tarpusavio draugystę. Tokias renginiais siekiame ugdyti požiūrį, jog sportininkai konkurentai yra tik ant varžybų tatamio. Kitu metu ugdome bendrystę bei galimybę mokytis kartu ir vieniems iš kitų. Juk smagu turėti bičiulių su bendrais interesais kitame mieste ar net kitoje šalyje.

Treniruotės eiga

Treniruotę vedė Oku karate akakdemijos treneris Petras Ąžuolas Kalpokas, kur vaikai lavino reakciją, vikrumą bei kumite techniką. Treniruotėje buvo suskirstyta į tris pagrindines dalis. Pirmoji dalis, apšilimas – kur vaikai pagrinde žaidė įvairius žaidimus, tobulindami koordinaciją, reakciją ir vikrumą. Žaidimas yra puiki forma mokytis, nes jo metu vaikai atsipalaiduoja ir yra vystomos tinkamos fizinės savybės kumite rungčiai.

Antroji dalis, technikos tobulinimo dalis – kurioje buvo dirbama ties greitu judėjimu bei tinkama atakų distancija. Kartais svarbu turėti kuo įvairesnę techniką, tačiau tinkamai judant ir valdant distanciją ir su vienu smūgiu galima priversti savo priešininką jaustis taip, lyg jis nieko negali padaryti.

Trečioji dalis, atviros situacijos – kurių tikslas pritaikyti prieš tai dalyse tobulintus aspektus bei mokytis priimti teisingus taktinius sprendimus. Žinoma nepaisant to kiek gerai sekasi atlikti atskirus pratimus, tai gali nieko nereikšti, jei nepavyksta viso to sujungti kai reikia kovoti. Būtent tam, pabaigoje treniruotės buvo palikta laiko, kur buvo simuliuojamos kovų situacijos. Pratimais buvo siekiama išnaudoti tai, jog dalyvavo daug sportininkų, taip išbandant kaip veikia technikos su skritingais partneriais.

Džiaugiamės, jog karate akademija prisideda prie karate klubų bendradarbiavimo skatindama ne tik varžytis bet ir rodyti, jog egzistuoja karate bendrystė. Tikimės ir toliau įtraukti kuo daugiau karate klubų bendriems renginiams!