Kaip padėti draugui ištikus nelaimei?

Kaip padėti draugui ištikus nelaimei

Gegužės 11 dieną, šeštadienį Akademija bruzdėjo šiek tiek kitaip nei įprasta. Po šeštadieninės treniruotės į dojo atvyko jaunieji mokiniai ir jų tėveliai bei labai įdomios viešnios iš Kauno klinikų. Ieškojome atsakymo į klausimą „Kaip padėti draugui ištikus nelaimei?”.

Gitana ir Jūratė atsivežė „Joną” ir „Kūdikėlį” kurie joms asistavo kaip manekenai. O kalbant rimtai, tai šios dvi šaunios medikės pravedė trumpą (na buvo tiek įdomu, kad beveik 3 val.!) paskaitėlę.

Pirmoje dalyje buvome mokomi bene svarbiausio ir rimčiausio dalyko – gaivinimo. Turėjome progą kiekvienas išmėginti kaip taisiklingai daryti deguonies įpūtimus bei krūtinės ląstos paspaudimus. Kaip sakė medikės, atsitikus rimtai nelaimei kokia ji bebutų, svarbiausia kritinė situacija yra – gaivinimas. Tai galioja springimo, skendimo ir kitais atvejais kai nukentėjęs žmogus yra be gyvybės ženklų.

Vaikai ir tėveliai mokėsi apčiuoti pulsą, patikrinti ar žmogus kvėpuoja. Buvome supažindinti kaip elgtis traumų ir atvirų žaisdų atveju. Užsiėmimo metu taip pat lengvai aptarėme su kokiomis traumomis galima susidurti aktyvaus sporto metu ir kaip elgtis tokiose situacijose.

Pabaigoje gydytojos atsakė į visus mums kilusius klausimus. Kūrių pagrindiniai buvo apie springimą bei nudegimus, kadangi keletas bendruomenės narių turėjo nemalonių patirčių, todėl norėjo daugiau ir išsamiau sužinoti apie pirmą pagalbą šiems atvejams.

Esame labai dėkingi Gitanai ir Jūratei už suteiktas žinias ir galimybę išmėginti gaivinimą praktikoje. Ir nors labai tikimės, jog nei vienam iš dalyvių šių žinių neprireiks panaudoti realiame gyvenime, esame šiek tiek ramesni, jog kritinėje situacijoje visi žinos kaip elgtis ir žinos kaip padėti draugui ištikus nelaimei.