Europos čempionato įspūdžiai

Lietuvos karate rinktinė

Ką tik praėjo Olimpinio karate Europos čempionatas ir jis buvo nuostabus! Europos čempionato karate rinktinė džiugino rezultatais ir laimėtomis kovomis.

Be kovų čempionato metu vyksta treniruotės, treneriai ir šalies atstovai dalyvauja oficialiuose renginiuose ir priėmimuose. Mūsų sportininkai čempionatą pradėjo nuo burtų traukimo bei svėrimų. Sutvarkę formalumus rinkosi į rinktinės pasitarimą, kurio metu buvo aptarta strategija ir tikslai. Susitikslinę startus bei varžovus sportininkai iškeliavo ilsėtis ir susikaupti prieš varžybas. Lietuvos rinktinės sportininkai startavo skirtingomis dienomis, tradiciškai pirmi startuoja KATA rungties meistrai, tik vėliau vyksta KUMITE kategorija. Dėl dalyvių kiekio varžybos ištęstos ir vyko 4 dienas, kasdiena skirtingų svorio kategorijų meistrams.

Šiame čempionate Lietuvą atstovavo 6 sportininkai, tarp jų ir mūsų akademijos treneris Petras Ąžuolas Kalpokas, nors jis ir netapo (bent šį kartą) Europos čempionu, tai nėra taip svarbu, Europos čempionatas yra aukščiausio lygio karate šventė ir galimybė tobulėti.

Pirmame rate Petras nugalėjo Latvijos atstovą, tačiau antrame rate teko pripažinti prancūzo pranašumą. Deja, bet Prancūzijos atstovui pralaimėjus kovą dėl patekimo į finalą buvo ir prarasta galimybė kovoti dėl trečios vietos.
Remigijus Jurgilaitis (-75kg) – laimėjo 2 kovas.
Gabrielė Marozaitė (-55 kg) – taip pat laimėjo 2 kovas.

Kiti Lietuvos karatekos neiškovojo pergalių, tačiau visi atidavė viską ką galėjo. Mūsų šaliai, kuri tik antrą kartą dalyvauja Olimpinio karate Europos čempionate, tai yra puikūs rezultatai, žinant, jog kitos šalys turi dešimtmečius patirties. Europos čempionato karate rinktinė ir toliau tobulės bei kitais metais sugrįš dar stipresni!