III Latgales WKF karate čempionatas ir WKF rinktinės stovykla

wkf karate čempionatas

Kovo 1 dieną, Oku karate akademija vyko ne į vieną, o net į du renginius vienu metu. Treneris Petras Ąžuolas ir Monika dalyvavo Lietuvos suaugusių WKF rinktinės stovykloje, kuri buvo skirta suformuoti galutinę rinktinę, kuri vyks į Europos čempionatą Baku. Tad deja, bet negalėjo lydėti vaikų į varžybas kurios vyko kitoje šalies pusėje pas kaimynus Latvius Daugpilyje. Taigi įspūdžiai iš stovyklos ir Latgales WKF karate čempionatas.

Lietuvos WKF rinktinės stovykla Šiauliuose

Šiauliuose susirinko geriausi šalies KATA ir KUMITE kategorijų sportininkai. Bendroje treniruotėje buvo gludinama technika, sportininkai sulaukė trenerių ir kolegų pastebėjimų. Po stovyklos buvo galutinai apsipręsta dėl rinktinės sudėties. Labai norime pasidžiaugti, jog net du Oku karate akademijos sportininkai pateko į rinktinę ir Lietuvos garbę gins kumite rungtyse. 2020 metų rinktinė:

  • Gabrielė Marozaitė – KUMITE -55kg
  • Eglė Duobaitė – KUMITE -61kg
  • Monika Žalytė – KUMITE +68kg
  • Tomas Balčius – KUMITE -67kg
  • Remigijus Jurgilaitis – KUMITE -75kg
  • Petras Ąžuolas Kalpokas – KUMITE +84kg
  • Dovydas Žymantas – KATA

Linkime sportininkams sėkmės ir kuo puikiausių rezultatų Europos čempionate Azerbaidžiane!

Varžybos Daugpilyje

Kol treneris darbavosi rinktinės stovykloje mažieji Oku sportininkai gynė Lietuvos garbę Latvijoje. Latgales čempionate dalyvavo 260 sportininkų iš 4 šalių (12 karate klubų).

Jau tampa tradicija, jog Oku komanda daugiausiai miega automobilyje, ko norėti, jei varžybos iš lovų vaikus verčia 5 ryto! Susipakavę į du automobilius, Oku komanda pajudėjo į Daugpilį. Kelionė 3 valandų, tad laiko nešvaistome, miegame ant draugo peties, o įpusėjus kelionei smagiai pusryčiaujame degalinėje.

Varžybų vieta. Smagu, kad po varžybų maratono „ąžuoliukai” yra atpažįstami užsienio trenerių ir teisėjų. Atvykstame ir esame pasitinkami kaip vietiniai. Šiose varžybose maloni permaina, jei ankščiau dažnai budavome vieninteliai lietuviai, tai šiame čempionate sutikome kolegas iš Zarasų. Vaikai apšyla ir ruošiasi startams.

wkf karate čempionatas

Pirmieji startavo Kajus ir Einoras kurie varžėsi KATA kategorijoje. Kajus sėkimingai atlikęs kata laimėjo visas dvikovas ir finale užėmė pirmą vietą. Einoras deja, bet pusfinalyje nusileido Latvijos atstovui ir liko 5. Toliau startavo mūsų sportininkė Kamilė, kuri puikiai pasirodžiusi pateko į finalą, bet turėjo pripažinti kolegės iš Latvijos pranašumą ir liko antra.

KUMITE rungtyje, vėl pirmieji startavo vaikinai. Deja, bet tiek Kajui tiek Einorui pritrūko vos vienos kovos iki medalių. Nepaisant to vaikinai parodė puikią techniką, užtikrintas kovas ir pagarbą varžovams. Kiek sėkmingesnės kovos buvo mūsų merginoms. Diana, Gerda ir Brigita visos pateko į pusfinalį, kur po sėkmingų kovų iškovojo 3 vietas. Tuo tarpu Kamilė, kuri pusfinalyje turėjo kovoti su klubo drauge Gerda, liko 5.

Labai džiaugiamės dalyvavusiais sportininkais, kurie nepaisant iššūkių ir trenerio trūkumo parodė išties puikius rezultatus. Patirtis dalyvaujant varžybose, kai už nugaros nestovi treneris buvo išties sudėtinga vaikams, bet jie puikiai susitvarkė. Pastovūs komplimentai iš Latvjos teisėjų ir trenerių, leidžia mums suprasti, jog judame teisinga kryptimi ir išties atkreipiame į save dėmesį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. III Latgales WKF karate čempionatas užskaitytas!

KATA
🏆🥇Kajus Varankinas
🥈 Kamile Varankinaitė

KUMITE
🥉Diana Mincaitė
🥉Brigita Baniunaite
🥉Gerda Petrauskaite

Po varžybų ekipažai išsiskyrė ir vieni liko apžiūrėti Daugpilio, kitu tuo tarpu skubėjo namo, bet tai nesutrukdė apžiūrėti Zarasų ir išties įspūdingos panoramos. Kaip visada pavargę, bet puikios nuotaikos pajudėjome namo. O rytoj… rytoj ir vėl susitinkame salėje ruoštis jau kitoms varžyboms Estijoje!