OKU vasaros stovykla ’22. Trečia diena

Na jau dabar laikykitės. Prakiuro dangus ir prakiuro jūsų rašytoja. Stovykla įgauna pagreitį, tempas didėja, emocijos aštrėja. Tai šiandiena jau net ir vadovai kai kurie norėjo pravirkti. Tai labai įprasta stovyklai 🙂 maždaug pusiaukėleje išgyvename tokį virsmą.

AŠAROS. Ką čia meluoti – stovykloje jų tikrai yra ir tai tikrai nereiškia, kad vaikams nelinksma. Juk savo jausmus ir suaugusiam pažinti ne visada lengva, o kur jau mažai širdelei suprasti viską kas joje dedas. Kartais tos akys varva ir kai alkanas, ir kai pavargęs, ir kai apie mamą pagalvoji ar košę neskanią (ne tokią kaip mama verda) atnešė ir nieko jau čia nepadarysi. Vaikai verkia. Mes vaikų ašarų nebijom, tai jų galimybė mokytis su savo jausmais susigyventi, o mums suaugusiems galimybė juos išgirsti ir stabtelėti. Būtent todėl stovyklose turime ryto ir vakaro ratus, kur savo emocijas susitikriname ir aptariame. Gera būti išgirstam ir išklausytam.

Tad tradiciškai. Rytas. Keliamės. Mankšta Ratas. Kaip šiandien jaučiamės ir ko šiandien laukiame? Dienos planas. Pusryčiai. Šiemet prie vadovų komandos prisijungė mūsų tikras džiaugsmas, viena seniausių trenerio Petro mokinių Eglė. Kuri yra ne tik labai smagi mergina, bet ir be galo veikli ir talentinga. Ji mums papasakojo apie kitą savo hobį – COSPLAY. Supažindino, kas tai (jūs tai jau googlinkit, jei taip norėjosi sužinot reikėjo atvažiuot 🙂 ir pasidalino savo patirtimi bei kurtais kostiumais. O jie tai jau OHOHOHO, tiek mes tiek vaikai žiūrėjom išsižioję… Eglė ne šiaip talentinga, bet begalės konkursų prizininkė! Ji net laimėjo kelionę į Japoniją! Po Eglės pasakojimų jautėmės įkvėpti ir mes išmėginti, tad su džiaugsmu priėmėme Eglės iššūkį sukurti savo super herojų. Vėliau pristatėme jį savo draugams. Vieniems buvo lengviau piešti, kitiems pristatyti, tačiau tokia jau tikrų COSPLAYerių dalia – daryti viską 🙂

Tuomet sekė kata treniruotė, o su ja ir gera žinia jums skaitytojai 🙂 Vaikai jums ruošia karate pasirodymą! Jį galėsite tiesiogiai stebėti paskutinę stovyklos dieną ir bent valandėlei prisijungti prie mūsų smagumynų. Tad treniruojasi išties stropiai, jog jums būtų smagu stebėti.

Pietūs. Skaniausi barščiai. Dūkalionės. Poilsis. Maudynės. Žaidimai. Plepalai. Piešimas. Ledai. Tyrinėjimai. Draugystė. Atėjo laikas vėl treniruotis – kumite. Trumpai drūtai – kumite gerai. Vaikams išties patinka nuotakingos treniruotės ir galimybė pasivaržyti vienas su kitu. Treneris Petras skiria daug dėmesio žaidimams lavinantiems reakciją ir koordinaciją. Po treniruotės vakarienė ir japoniškos dūzgės. Taip taip. Japoniškos dūzgės.

Kol vieni gamino sušius, kiti dūzgėjo šokdami tautinius šokius. Kiek nuoširdaus juoko ir sukaitūsių žandų buvo nuo to dūzgesio. Vaikai sakė, jau regis po treniruočių paeit negalėjo, bet Monikai kaip suko ir užsuko visus šiems smagumynams. Apačioje kiti plušo ir ruošė visiems pavakarius. Jau pirma dieną išsiaiškinom, kad vaikai labai mėgsta sushius, bet retas juos kada yra pats pasigaminęs. Tad jie su nekantrumu klausė kaip Kristina juos mokė, o vėliau kiekvienas turėjo progą sau pasigaminti mėgstamą.

Šianden visi treneriai parodė savo slaptus talentus ir dar nematytas puses, kas su įdomiu hobiu, kas su netikėtu piešimo talentu, kas pasirodo puikiai šoka, o kas gali skaniai pamaitinti. Džiaugiamės, kad net po tiek metų drauge turime kuo stebinti vaikus.

Užsidūzgę skubėjome pasikalbėti apie mūsų dieną ir jausmus. O kalbam mes apie juos visus. Tėveliai – mes jūsų ilgimės! Tikrai ir labai. O, kad nebūtų taip ilgu vienas kitą apkabinom ir stipriai. Gera kai gali su draugais pasidalinti savo rūpesčiais, nerimais ir džiaugsmais. Pasikalbėje skubėjome į tikrą puotą, kurią vainikavo STOVYKLOS KINO TEATRAS.

Ir čia jau kas keliavo pailsėti po tokios dienos, kas žiūrėjo filmą, o kas koridoriuje šnekučiavosi. Va čia jūsų rašytojai ir pramušė. Žiūriu į jūsų vaikus ir galvoju – kokie nerealūs šitie vaikai. Klausau kaip jie šneka, kokiomis bėdomis dalinasi, kokius klausimus aptarti bando ir noriu beveik šokinėti iš džiaugsmo.

Susilaikau ir tiesiog klausausi. Sėdžiu ir galvoju: kaip gi mums visiems pasisekė, jog galime tokiais vaikais dalintis.

Nors savaitei metuose.

Ačiū.

SPARNUOTOSIOS FRAZĖS

„Taip gerai miegojau, kad net kojas skauda”

„Kažkas atsikando mano šakutės”

„Reikia pagulėti į lubas, nes bus kvankšt”

„Negalvojau, kad aš galiu ką nors valgomo pats padaryti. Tikrai. VAL-GO-MO”

„Man labai nepatinka šokti, bet čia taip kažkaip patinka šokti”

„Einu aš miegoti ir tada valyti dantis”