Treniruotės ir fizinis testavimas

Treniruotės ir fizinis testavimas

OKU KARATE STOVYKLA. Septinta diena

Pūslėti, sunkiai linkstančiomis kojomis, vėjo nugairintais veidais eilinį kartą vaikai kylą į mankštą, kuri šiandien kiek lėtesnė ir skirta labiau pratempti raumenis ir atpalaiduoti skaudančias kojas. Po mankštos vaikai renkasi į dienos atidarymą, kur aptariami dienos planai. Šiandien paskutinė pilna stovyklos diena. Tradiciškai laukia dvi treniruotės ir fizinis testavimas, vienos jų metu pasižiūrėti kiek patobulėjo per savaitę. Smagioji dienos dalis – “Talentų vakaras” kuriam dalyviai turėjo vos porą valandų pasiruošti. Po pusryčių vaikai skuba į testavimą, kurio metu nebesivaržo vienas su kitu, o siekia pagerinti savo asmeninius rezultatus. O kaip jiems sekėsi, daugiau sužinosit jau netrukus.

Šiandienos veikla buvo taip visų išsvajotas iliuzijų namas “Eureka”. Visų pirma vaikams buvo užsakytas eksperimentų šou, kurio metu vaikai galėjo stebėti smagius ir įspūdingus chemijos eksperimentus. Matėme įvairių spalvų liepsnų, girdėjome sprogimų, užpildėme kambarį dūmais, vertėme vyną vandeniu ir gaminome drambliams dantų pastą! Vaikai šūkčiojo, krykštavo ir nepaliovė stebėtis, o ir mums vadovams buvo išties smagu ir įdomu prisiminti mokyklos laikus ir jau kiek primirštą chemijos mokslą.

Pramogos iliuzijų name

Po užsiėmimo skubėjome pramogauti iliuzijų name. Pirmas aukštas buvo skirtas labiau moksliniam pažinimui, o ne iliuzijai. Vaikai turėjo galimybę pamatyti kokio ilgio yra suaugusio žmogaus plonoji žarna, išbandyti įvairius loginius žaidimus, atsistoti arba atsigulti ant lentų su šimtais aštrių vinių, rištis batus su replėmis, pamatyti kaip veikia pianinas ir dar daug kitų, bet bene labiausiai šiame aukšte patikęs eksponatas buvo garso dėžė. Beveik visi pamėgino įkišti galvą ir kuo garsiau rėkti, bet niekas “neprarėkė” trenerio, kuris savo garsiu “kiai” uždegė 9 lemputes iš 10.

Antrasis aukštas buvo daug aktyvesnis. Vaikai ypač pamėgo tunelį, kurio sienos sukasi ratu. Praleidus kelias minutes susidarydavo iliuzija, jog nebe tik sienos, bet ir tu pats sukiesi drauge su tuneliu. Mums vadovams po kelių tokių minučių pasidarydavo negera, bet vaikai sukosi be sustojimo. Na ir tikriausiai viso šio namo favoritas – veidrodžių labirintas. Visi pasipuošę su pirštinaitėmis (nes tikrai neįmanoma nebumbtelti ar atsiremti į šimtus veidrodžių) prietemoje klaidžiojome, juokindami ir gąsdindami draugus, kurie paklydę viename iš tunelio galų. Smagiausia buvo prisėlinti draugui iš už nugaros, nors veidrodžiai jį suklaidindavo ir jis manydavo, jog tu priekyje.

Trečiajame aukšte vaikų laukė optinės iliuzijos, kai kurie atsidūrė pietų lėkštėje ar pametė savo kojas. Turėjo progą išmėginti didelis – mažas kambarį, kur kai kurie ūgiu pralenkė net patį trenerį! O kur kiti eksponatai, iliuzijų paveikslai ant sienų – tik spėk dairytis. Viskas, kas gerai turi pabaigą, labai smagiai padūkę, po 2 valandų išskubėjome į namus, kur laukė, nebaigtas fizinis testavimas ir gardūs pietūs.

Šiandienos laisvas laikas buvo nebe toks laisvas, mat visi skubėjo repetuoti savo pasirodymus vakaro šou. Vadovai, taip pat, repetavo plušėjo, mat susitarimas buvo, jog visi privalo prisidėti ir dalyvauti. Kaip smagu buvo matyti per stovyklavietę išsibarsčiusias grupeles, kurios su jauduliu ruošė programas, rinkosi priemones. Buvo ir drąsuolių, kurie nutarė į sceną lipti vieni ir parodyti savo talentus!

Po laisvo laiko vaikų laukė karate treniruotė, kurios metu buvo renkamas tatamio karalius kata ir kumite rungtyse. Treniruotės ir fizinis testavimas buvo skirti pamatuoti kiek vaikai patobulėjo stovykloje per savaitę.

Talentų vakaras

Pavakarieniavę visi vaikai nuskubėjo paskutinėms repeticijoms bei kruopščiai paruošė pasirodymų sceną. Turėjome ir garbingąją MAMŲ komisiją ir palaikančių žiūrovų būrį. Treneris Petras pristatęs renginį skubėjo į savo pasirodymą, bet dėl tėviškų priežasčių teko, eilę perleisti vadovei Monikai. Moniką vaikams surengė linijinio šokio pasirodymą, kurio metu buvo atliekamai lotynų amerikos šokių žingsneliai. Vaikai po pasirodymo liko sužavėti ir palydėjo Moniką su šūksniais ir ovacijomis.

Po Monikos pasirodė treneris Petras ir vadovė Kristina, kurie atliko salsa šokį ir smagiai sukosi po šokių aikštelę, rodydami daug suktukų ir rankų raizgalynių. Vėliau atėjo stovyklautojų eilė, o vedėjo darbą drąsiai perėmė stovyklautojas Adomas pristatydamas Domantą, Justą ir Paulių, jie atliko vaidinimą, kurio metu karateka buvo užpuolamas gatvės banditų. Karateka žinoma apsigynė, narsiai nugalėdamas varžovus, o jie kruvinais veidais dėjo į kojas!

Vėliau vedėjas pristatė Kajų, kuris atliko dainą. Kajus ne tik dainavo, bet ir grojo savo gamybos instrumentais panaudodamas butelius, skardines ir kibirėlius. Toliau sekė kitas aktorinis pasirodymas, kurio žvaigždės buvo Nikta, Matas ir Dominykas. Vaikinai pademonstravo savo kūrybiškumą suvaidindami sceną iš kasdienio stovyklos gyvenimo, kai vaikai vėluodavo rikiuotis. Vadovai ir vaikai juokėsi iki ašarų!

Prisijuokus, kitas stovyklautojas Einoras padovanojo mums šių metų hitą “Ežero dugne”, kurio priedainius prisijungę traukė visi stovyklautojai! Vėliau laukė šokio pasirodymas, kurį mums paruošė Emilija, Diana, Barbora, Jūratė ir Adomas. Jie šoko pagal “keksiukų” dainą ir visus užkrėtė savo pozityvumu. Prisidūkus Adomas visus užbūrė romantiška daina “my heart will go on” geriau visiems pažystama iš filmo “Titanikas”. Adomui pasirodymą atlikti padėjo Kipras, Emilija, Diana, Barbora ir Jūratė. Pasirodymas neapsiėjo be šou elementų, dainos kulminacijoje Adomas buvo aplietas šaltu vandeniu! Po tokio dramatiško pasirodymo buvo pats laikas vėl pasijuokti ir gerą nuotaiką į sceną užskraidino Gerda, Kristupas, Brigita ir Vingaudas, kurie paruošė smagų ir nuotaikingą šokį, prie kurio greit prisijungė ir kiti stovyklautojai. Talentų vakaro pasirodymus užbaigė vyriausias stovyklautojas, kuris pasirinko kiek kitą formatą ir pristatė savo piešinius.

Apdovanojimai ir diskoteka

Vadovai buvo nusprendę, jog ši veikla yra daroma ne dėl prizų ar apdovanojimų, o tam, kad vaikai išmoktų dirbti draugę, būtų kūrybiški ir drąsiai atsiskleistų. Džiaugiamės, jog visiems tai pavyko, tad atšvęsti tai – pavaišinome vaikus ledais. Iš kitos pusės, mūsų geroji MAMŲ komisija, vis tik nutarė įsteigti prizus ir apdovanojo kelis iškirtiniausius ir daugiausiai žiūrovų dėmesio sulaukusius pasirodymus.

Po talentų vakaro, vaikai nuskubėjo į dienos uždarymą, kur prisiminė dienos veiklą, kaip sekėsi treniruotės ir fizinis testavimas aptarė savo jausmus ir pasidalino įspūdžiais. O tuo tarpu vadovės Kristina ir Monika ruošė staigmeną, kur buvo kuriamas laužas ir kepamos dešrelės. Kadangi paskutinį vakarą vaikams buvo leista eiti miegoti tada kada jie nori – pasirūpinome, jog nebūtų alkanų. Po dienos uždarymo  vaikai susirinko lauke, čia jų laukė dešrainiai prie laužavietės. O prisikirtę iki soties keliavome valgykloje mėgavomės šilta arbata ir desertais – sūreliais ir ledais!

Pavalgę greitai valgyklą pavertėme šokių aikštele, kurioje vaikai galėjo šokti ir dūkti iki vidurnakčio. Vieni vaikai žaidė stalo žaidimus, kiti šoko. Spėkite, kada vaikai nukeliavo miegoti? Dauguma 2 valandą ryto, bet buvo ir vaikų kurie šnekučiavosi su bičiuliais iki ryto!

Smagūs faktai:

3 – tiek neišsimiegojusių vadovų

8,2 – tiek nueita kilometrų

20 – tiek talentingų stovyklautojų