Kata ir Kumite seminaras

kata ir karate

Jau tikriausiai nieko nenustebinsim, jog savaitgalius leidžiame drauge su žmonėmis pamišusiais dėl karate, sporto ar sveikos gyvensenos. Šis savaitgalis ne išimtis. Vasario 22 dieną pas mus į svečius vėl užsuko mūsų akademijos bičiulis Dovydas Žymantas. Smagu, jog Dovydas ir vėl sutiko pasidalinti savo kata žiniomis. Nuostabu kai vaikai turi galimybę mokytis iš geriausių savo srities specialistų. Taigi jau antrą kartą KATA ir KUMITE seminaras ir įspūdžiai iš jo.

Dovydas Žymantas daugkartinis Lietuvos WKF čempionas, tarptautinių čempionatų prizininkas ir žmogus visa siela atsidavęs karate filosofijai. Pats besimokydamas iš geriausių tarptautinių meistrų, veda treniruotes tiek Lietuvoje tiek užsienyje. O šį kartą savo žiniomis dalinosi su OKU bendruomene.

Petras Ąžuolas Oku treneris ir įkūrėjas, tituluotas sportininkas, daugkartinis Lietuvos shotokan ir WKF karate čempionas, tarptautinių turnyrų prizininkas ir karate fanatikas. Visas savo jėgas skiriantis tobulinti kumite techniką. Įgyta patirtimi pas geriausius užsienio trenerius noriai dalinasi su Lietuvos karate bendruomene. Su karate eina miegoti, su karate valgo ir su karate gyvena kasdien.

Kata ir kumite

Kata treniruotėje vaikai turėjo galimybę patobulinti savo techniką bei išmokti naują kata. Dovydas parodė keletą skirtingų pratimų, kaip treniruoti savo technikos greitį, stabilumą, jog ji pradėtų skleisti „spragsėjimo” garsus. Kad ir kaip būtų svarbu tobulinti techniką, bet vaikams nėra nieko smagiau kaip mokytis kažką labiau konkretaus, o tuo labiau naujo. Šio seminaro metu buvo pasirinkta vaikus pradėti mokyti Enpi kata, kuri yra tikrai sudėtinga ir vaikams reikėjo daug laiko, vien, kad išmoktų šios kata brėžinį. Nors vaikai suprato, kad užtruks dar daug laiko kol galės parodyti šią kata per varžybas, bet šypsenos veiduose atskleidė, jog jie yra pasiryžę dėl to stengtis.

Pertrauka, kuri buvo skirta pailsėti ir užkasti virto žaidimų bei dūkimo seansu.

Kumite treniruotėje vaikai tobulino savo kovinės stovėsenos judėjimo įgūdžius bei distancijos valdymą. Vaikai kūrį laiką dirbo su skirtingu judėjimu per kovas ir tai buvo fiziškai sunkiausia treniruotės dalis, nes stipriai reikėjo padirbėti kojomis. Antrojoje treniruotės dalyje, jau pasijuto vaikų nuovargis. Mokantis naujus dalykus apie distanciją vaikai dirbo porose. O kai reikėjo praktikuotis kaip gintis bei pulti naudojant skirtingą distanciją, vaikams sekėsi sunkiau, tačiau nepaisant nuovargio, jėgų sužaisti paskutinį žaidimą visiems užteko.

Džiaugiamės, jog turime galimybę organizuoti tokius renginius, kuriuose dalyvauja atletai jaunčiantys meilę karate sportui. Tikime, jog šios papildomos treniruotės dar labiau motyvuos karate kelyje bei paskatins sportininkus iš visos Lietuvos klubų vienytis bendram tikslui – karate lygio augimui.