SIAUBAS! Ar Jūs pastebėjot, kad jau šešta dena?! Viskas, vos dvi dienos beliko būti drauge. Kaip neįtikėtinai greit prabėgo laikas ir kaip darosi ilgu, pagalvojus apie atsiveikinimą. Belieka guost save mintimis, jog greitai susitiksime treniruotėse. Kratomės slogias mintis lauk ir bandome nusiteikti naujiems nuotykiams, kurių šiandien nusimato su kaupu. Per dienos atidarymą treneris išsidavė, jog turėsime ypatingų svečių, bet dienotvarkėje puikavosi vos vienas žodis „KIMONO”. Vaikai nekantriai spėliojo, kas čia jų gali laukti.
Neilgai trukus, sulaukėme! Kimono pasidabinusi į svečius atvyko Japonijos ambasados atašė Hiromi MASAKI ir administracijos darbuotoja Haruka SETO su savo šeima bei kolegomis. Haruka, kuri pati kilusi iš Japonijos, atvyko mums papasakoti daugiau apie Japonijos kultūrą ir tradicinius drabužius (netgi pademostravo KIMONO paveldėtą iš savo mamos). Ir, o stebukle, Haruka dar ir puikiai moka lietuviškai! Pagaliau vaikai aiškai pamatė, kodėl mes savo sportinę aprangą vadiname „KARATE GI”, o ne „KIMONO” ir kokie skirtumai tarp šių dviejų drabužių. Ne tik, kad parodė patį drabužį, bet kantriai atsakinėjo į krūvą klausimų bei demonstravo, kaip atrodo ištekėjusių ir neištekėjusių merginų kimono. Netgi pademonstravo visą apsirengimo procesą. Išvada: net neįsivaizduojam, kaip visą tą galima padaryti savarankiškai! Begale raištelių, klostelių, diržų! Atrodė išties įspūdingai, o stebėti, kaip Haruka sukasi aplink ir įgudusiom rankom taiso, lanksto -tiesiog pakerėjo! O, kad vaikinai neprarastų dėmesio, vien besigrožėdami moteriškais šilkais, Haruka ir jos sūnus pademonstravo vyrišką kimono.
Ar žinojote, jog kimono diržas yra apie 4 metrų ilgio?
Arba, jog per vestuves jaunosios mama dėvi juodą kimono puoštą auksu?
Kodėl einant pas Impertorių, aukšto rango vyrai turėdavo, vilkėti papildomas sunkias kimono dalis?
Kiek kainuoja vidutinis rankų darbo kimono?
Tiek ir dar daugiau mūsų klausimų atsakė svečiai. Po tradicinių drabužių demonstracijos, mus pakvietė pasimokyti kaligrafijos. Hiromi mūsų viešnia iš Japonijos, kuri ambasadoje užima garbingas ATAŠĖ pareigas, puikiai įvaldžiusi kaligrafijos meną. Hiromi kantriai mokė vaikus, kur jie su tikru rašalu, ant kuo tikriausio ryžių popieriaus mėgino užrašyti „amžinybė”. Savo užrašą, kiekvienas vaikas galėjo pasilikti atsiminimui. Negana to, ambasados atstovė kiekvienam iš vaikų užrašė jų vardus japoniškai. Su kokiu džiugesiu vaikai laukė eilėje ir jau planavo, kaip mokysis pagal šį užrašą savo vardą japoniškai užrašyt patys!
Nemeluosim. Mums taip buvo gera bendrauti ir klausytis, jog niekaip negalėjome paleisti savo svečių. Pakvietėme juos išgerti arbatos ir dar trumpai paplepėti. Galiausiai išlydėję svečius susėdome pietauti. Žinokite, net virpėjome iš laimės. Japonija, kuri mums lietuviams tap toli, šiandien pavyko pamatyti čia – Krivasalyje. Pamatyti, paliesti ir patirti, per Japonijos ambasados atstovų kuklumą, šiltumą ir draugiškumą. Vertybes, kurias stengiamės skiepyti ir savo mokiniams. Gera buvo parodyti jiems šį pavyzdį realybėje. Virpėsim šiuo džiugesiu ilgai ir tikrai nešiosime širdyje šią užmegstą pažintį.
Įkvėpti Japonijos ambasados darbuotojų, kurie puikiai nujausdami dar atvežė žurnalų apie Olimpines žaidynes, kurių viršelyje, ne kas kitas kaip, Japonijos karate atsatovė Shimizu Kiyou – išskubėjome tobulėti. Fizinio pasiruošimo treniruotė, šypsenos iki ausų, kurių nenumušė net ir staiga užklupęs lietus. Po lietaus saulė ir vaivorykštė 🙂 tuomet poilsis, laikas paskambinti tėvams, miegoti ar tiesiog dūkti su bičiuliais. Kiek atsigavę – dirbam toliau. Kumite treniruotė. Pati nebuvau, bet grįžus vaikai vis kartojo, kad buvo labai smagu. Tai vat, sėdžiu ir griaužiuosi, kad nespėjau pamatyti ką gi ten jie nuveikė. Tikiu, jog pavyks dar juos iškamantinėti.
Valgom. Kaupiam jėgas ir ruošiamės legendinėms „Linksmosioms Olimpinėms”. Šiais metais papildomos rungtys įtrauktos, dalyvių laukia tikri išbandymai linksminantis su draugais. Pristatome jums rungtis ir naujuosius Linksmųjų Olimpinių 2021 čempionus:
Bekontaktis boksas – Gerda.
Vandens taikvando – Kamilė.
Linksmasis krepšinis – Diana.
Varlių lenktynės – Kajus ir Adomas.
Viščiukų imtynės – Tomas.
Tingioji gimnastika – Kotryna.
Šaudymas pistoletu – Barbora.
Disko gaudynės – Barbora ir Diana.
Nešimas su kliūtimis – Kajus ir Kamilė.
Gulsčias tenisas – Simonas, Tadas, Rokas P., Rokas J..
Labai norime pasidžiaugti visų sportininkų kovine dvasia, palaikymu varžovams ir noru tiesiog smagiai pasilinksminti drauge. Šaunieji čempionai buvo apdovanoti prizais, o dalyviai gavo paguodos dovanėles skirtas paskutinės nakties vakarėliui!