Lietuvos shotokan karate klubų trenerių ir teisėjų seminaras

Oku karate akademijLietuvos shotokan karate klubų seminaras

Rugpjūčio 31 dieną Kaune, Oku karate akademijoje vyko Lietuvos shotokan karate klubų trenerių ir teisėjų seminaras. Prieš pradedant naują sezoną susirinko 28 treneriai ir teisėjai atstovaujantys įvairius karate klubus ir federacijas. Seminaro tikslai, visų pirma, suteikti galimybę treneriams kelti kvalifikaciją dalyvaujant šiuolaikinio mokslo teorijomis pagrįstuose užsiėmimuose, o antra, kelti kvalifikaciją teisėjams, o treneriams padėti susipažinti su teisėjavimo specifika, kuri laukia LSKKF organizuojamose varžybose.

Seminaras treneriams

Pirmąjį užsiėmimą pravedė Giedrė Gudzevičiūtė – Vilkelė (5DAN), kuri seminaro dalyvius supažindino su atliktu tyrimu apie pliometrijos metodo taikymą karate sportininkų galingumui ugdyti. Giedrė apibendrino plačią mokslinę medžiagą, sukauptą apie karate sportą bei jo fizinio ruošimo ypatybes, taip pat pristatė savo tyrimo rezultatus ir aptarė rekomendacijas treneriams pasitelkiant mokslinę medžiagą. Nors mokslinių tyrimų apie treniravimą ir treniruotes šiuo metu apstu, buvo išties įdomu susipažinti su tyrimu, kuris buvo atliktas būtent karatekoms. Treneriai turėjo galimybę diskutuoti ir aptarti šią informaciją, kaip būtų geriausia tai pritaikyti savo vedamose treniruotėse.

Lietuvos shotokan karate klubų seminaras

Antrame užsiėmime dalyviai turėjo galimybę mokytis iš Justo Pagirsko (fizinio ruošimo trenerio), kuris pristatė modernų ir vis dar naują požiūrį apie Miofascijinių grandinių treniravimą. Justas šiuo metu kryptingai taiko šią metodiką prisidedant ir prie karatekų fizinio rengimo. Pristatė pagrindinius judėjimo erdvėje treniravimo būdus, raumenų struktūrą bei miofascijines grandines. Įdomiausia užsiėmimo dalis buvo diskusijos, apie teorijos pritaikomumą būtent karate treniruotėms bei Justo pasidalinta reali darbinė patirtis.

Lietuvos shotokan karate klubų seminaras

Lietuvos shotokan karate klubų federacijos seminaras teisėjams

Po pietų pertraukos visi dalyviai persirengė ir tolimesnėje dalyje dalyvavo su karate gi. Čia Lietuvos shotokan karate klubų seminaras pakrypo į labiau praktinę ir varžybinę pusę. Giedrė Gudzevičiūtė – Vilkelė (ESKA/WSKA teisėja) supažindino su bendraisiais ESKA/WSKA reikalavimais. LSKKF renginiuose nuo šiol bus vadovaujamasi būtent šiomis taisyklėmis. Po Giedrės pristatymo Laima Giržaitė (3DAN) pravedė  praktinę  KATA rungties teisėjavimo dalį, primindama, jog Nakajamos knygose galima rasti taisyklingą kata atlikimo techniką. Seminaro dalyviai turėjo galimybę nuodugniai atlikti visas pagrindines kata, bei išgirsti svarbius ir aktualius dalykus į kuriuos kreipiamas dėmesys teisėjaujant.

kata

Kitoje dalyje Mindaugas Lašas (2DAN) supažindino su KUMITE teisėjavimu, kur teisėjai turėjo progą praktikuotis ir diskutuoti tarpusavyje aptariant sudėtingus kovų valdymo ir teisėjavimo atvejus.

kumite

Svarbiausia bendruomenė

Tarp užsiėmimų dalyviai turėjo laisvo laiko atsipalaiduoti, pabendrauti ir pasivaišinti arbata. Džiaugiamės, jog jau pirmame tokio tipo renginyje susirinko tiek daug dalyvių, kurie turėjo galimybę tobulėti kaip treneriai, teisėjai bei bendruomenė. Tikimės, jog ir ateities renginiuose sulauksime tiek motyvuotų dalyvių ir taip kelsime karate lygį Lietuvoje.